Denizdurumu

havayı takip etmenin en kolay yolu

Preveze Kupası başladı!

Preveze Kupası başladı! Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde düzenlenen ''Preveze Deniz Zaferi Kupası Yelken Yarışları''nın ilk etabı, 3 ayrı kategoride 51 sporcunun katılımıyla başladı.

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Yelken Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışlar, ''optimist'', ''laser'' ve ''pirat'' kategorilerindeki ilk etabı, 51 sporcuyla Kavaklı Marina Sahili'nde start aldı.

Yarışların birinci etabında, ''laser'' kategorisinde Mert Köse, ''optimist'' kategorisinde Ömer Işık, ''pirat'' kategorisinde de Lütfü Ceylan ve Kenan Acar birinciliği elde etti.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yaptığı açıklamada, Preveze Deniz Zaferi'nin Türkiye açısından öneminin tartışılamayacağını belirterek, bu zaferin sonucunda ülkenin bu anlamda geliştiğini hatırlattı.

Preveze Deniz Zaferi anısına her yıl düzenlenen yarışları bu yıl Gölcük Belediyesi ve Gölcük Yelken Kulübü olarak organize ettiklerini anlatan Ellibeş, bugüne kadar deniz sporları açısından Marmara Denizi ve İzmit Körfezi'nden yeterince faydalanılamamasının büyük bir eksiklik olduğunu kaydetti.

Gölcük Yelken Kulübü Başkanı Muzaffer Aktaş da her yıl yapılan yarışlara bu sene ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak, yarışlara Kocaeli'de bulunan tüm yelken kulüpleri ile Yalova'dan bir kulübün katıldığını söyledi.

Aktaş, 2 gün süren yarışlar sonunda şampiyon olan sporculara madalyalarını vereceklerini anlatarak, ileride kulüp bünyesindeki sporcu çocukların Körfez, Türkiye ve Avrupa çapında madalyalar alacaklarına inandıklarını ifade etti. Preveze Deniz Zaferi Kupası Yelken Yarışları, yarın tüm kategorilerde yapılacak ikinci etap yarışlarının ardından sona erecek.

Yorumlar