Denizdurumu

havayı takip etmenin en kolay yolu

Paralimpik yelken sporcuları Mersin'de yetişecek

Paralimpik yelken sporcuları Mersin'de yetişecek Türkiye Paralimpik Yelken Eğitim ve Geliştirme Milli Takım seçme kampı, 1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Paralimpik Yelken Eğitim ve Geliştirme Milli Takım seçme kampı, Mersin'de gerçekleştirilecek.

Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, 1-7 Ekim tarihleri arasında yapılacak kamp çalışmasında, gelecekte uluslararası paralimpik yelken yarışlarında Türkiye'yi temsil edecek, paralimpik yelken milli sporcularının yetiştirilmesi hedefleniyor.

Kampa, 4 ilden 22 sporcu ve 7 idareci katılacak. Türkiye Bedensel Engelli Spor Federasyonu ile Mersin Yelken İhtisas ve Yat Spor Kulübü tarafından projelendirilen kamp çalışmaları, Çamlıbel Marina Batı girişinde hazırlanan paralimpik yelken çalışma sahasında Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla yapılacak.

Yorumlar