Denizdurumu

havayı takip etmenin en kolay yolu

Hafta Sonunda Doğu Bölgelerde Kuvvetli Yağışa Dikkat!

Hafta Sonunda Doğu Bölgelerde Kuvvetli Yağışa Dikkat! Halen yurdumuzun büyük bir bölümünde etkili olan serin ve yağışlı hava kütlesinin Hafta sonunda (Cumartesi ve Pazar günleri) doğuya doğru hareket ederek İç ve Doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam edeceği bekleniyor. 

Ancak yurdumuzun yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara bölgesinin doğu kesimlerinden itibaren, Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (10 Kasım 2012 Cumartesi günü) Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun Doğusu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolunun güney ve batısı ile yerel olarak İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, (21-50 kg/m2) Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı, 11Kasım 2012 Pazar günü ise Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Bingöl, Bitlis, Muş, Elazığ , Malatya, Kahramanmaraş ve Tunceli’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonunda görülecek yağışların; Karadeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı can ve mal emniyeti için vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.

Başlama-Bitiş Zamanı: 09.11.2012 15:30 - 11.11.2012 18:00 Tsi
Hadisenin Şiddeti : Kuvvetli Yağış Oluşması 
Muhtemel Riskler : Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Heyelan - Ulaşımda Aksamalar

Yorumlar