Denizdurumu

havayı takip etmenin en kolay yolu

Mersin'de yağış hayatı felç etti

Mersin'de yağış hayatı felç etti

Uzun zamandır yağışlara hasret kalan Türkiye'de özlenen manzara Mersin'den geldi. Mersin’de etkili olan sağanak yağış yaşamı felç etti. Gece başlayan ve etkisini sabah saatlerinde arttıran yağış nedeniyle kentin bazı mahallerinde sele dönüştü. Kentin kenar semtlerindeki tek katlı ev ve işyerlerini su basarken trafik akışı da durma noktasına geldi. Marmara'da ise Çarşamba gününden itibaren yağışlı hava geliyor.


MERSİN'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ


Adnan Menderes, Gazi Mustafa Kemal ve Okan Merzeci bulvarları ile 2’inci Çevre Yolu’nda uzun araç kuyrukları oluştu. Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri su basan ev ve işyerlerinde tahliye çalışması yaptı.


MERSİN BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ       


METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI   

             

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Antalya ve çevrelerinde çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Antalya çevresinde çok kuvvetli, yer yer şiddetli yağış görülecek. Hava sıcaklıklarının Antalya'da 20, Muğla'da 16, Isparta'da 14, Burdur'da 12 derece olacağı tahmin ediliyor.


Rüzgar ise güney yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esecek. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

DHA
Yorumlar